آخرین نسخه‌ی فایل قالب پیش‌نویس مقاله، فرم کپی‌رایت و فرم تعارض منافع را در این قسمت دریافت نمایید 

 

دانلود قالب نگارش مقاله                    دانلود فرم کپی‌رایت                   دانلود فرم تعارض منافع

 


 

برای سهولت فرایند تهیه مقاله توصیه می‌شود از فایل قالب نگارش  مقاله در ابتدای همین راهنما استفاده نمایید.

دریافت مقاله برای نشریه‌ی مهندسی پزشکی زیستی صرفا از طریق سامانه‌ی اینترنتی امکان‌پذیر است.

طبق مصوبه‌ی کمیسیون نشریات وزارت علوم مبلغ 5،000،000 ریال بابت هزینه‌ی پذیرش و انتشار مقاله از نویسنده دریافت شده اما فعلا هزینه‌ی اولیه بابت داوری و بررسی مقاله دریافت نمی‌شود.

پس از تایید نشریه و ارسال مقاله به نویسنده برای پرداخت هزینه، نویسنده باید مبلغ 5،000،000 ریال را به شماره کارت 5859837006028704 واریز کرده و تصویر رسید پرداخت را در سامانه آپلود کند.

 

از نویسندگان محترم مقالات درخواست می‌شود نکات زیر را در تهیه و تنظیم مقالات ارسالی دقیقا رعایت فرمایند. 

     1- زبان رسمی مجله فارسی (با چکیده‌ی انگلیسی) است.

     2- مقاله باید در بر گیرنده‌ی نتـایج فعالیت‌های پژوهشی اصیل و به‌روز و نیز فعالیت‌های کاربردی مفید و موثر پژوهشی در علوم و صنایع مهندسی پزشکی باشد. بر اساس مصوبه‌ی هیات تحریریه، نوآوری مقاله باید در زمینه‌ی مهندسی باشد و صرف داشتن جنبه‌های نوآورانه در علوم محض هم‌چون شیمی، فیزیک، بیولوژی و ژنتیک و یا ارائه‌ی یافته‌های علوم پزشکی و یا گزارش پدیده‌ی مشاهده شده در آزمایشگاه، که جنبه‌های تجزیه، تحلیل و یا مدل‌سازی نداشته باشد، قابل پذیرش نمی‌باشد. 

     3- مقاله نباید در هیچ نشریه‌ی علمی داخلی یا خارجی دیگری در نوبت چاپ و یا به چاپ رسیده باشد و یا هم‌زمان به نشریه‌ی دیگری ارسال شده باشد.

     4- مقاله‌های قابل چاپ در مجله به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 الف) مقاله پژوهشی-مروری:

ایـن نـوع مقـاله، منحصراً از محققین متخصص، مجـرب و بـا بینـش کـافی و کـامـل از مـوضوعی خاص و دارای حداقل هفت مقاله علمی-پژوهشی در آن زمینـه در یکـی از مجـلات معتبـر داخلـی یا خارجی، پذیرفته خواهد شد. نویسندگان محترمی که شرایط نگارش مقاله مروری را دارند، می­توانند ابتدا با ارسال درخواست در سایت مجله و یا ارسال پست الکترونیکی با دبیرخانه مجله مکاتبه کرده و مقاله مروری که در دست نگارش دارند، را معرفی نمایند. در صورت موافقت اولیه هیئت تحریریه، برای ایشان از طرف دبیرخانه مجله نتیجه تصمیم­گیری ارسال خواهد شد. نویسندگان گرامی این دسته از مقالات، در هنگام بارگذاری مقاله خود در سایت مجله، مروری بودن مقاله را با نوشتن یک یادداشت به سردبیر متذکر شوند.

ب) مقاله کامل پژوهشی:

مقـاله کامل علمـی- پـژوهشی که دارای حـداقل حجم 4500 کلمه (یا معادل آن)، حداکثر 15 صفحه (با چکیده انگلیسی) و حاوی نتیجه یک کار تحقیقاتی اصیل است.

ج) یادداشت‌ کوتاه پژوهشی:

مقاله با حداکثر حجم 3500 کلمه (یا معادل آن) (یا معادل آن)، حداکثر 10 صفحه (با چکیده انگلیسی) و حاوی نتیجه یک کار تحقیقاتی اصیل است.

تبصره: مقاله ترجمه‌ای پذیرفته نمی‌شود.

     5- مقاله‌ی ارسالی باید با در نظر گرفتن استانداردهای ذکر شده در آخرین نسخه‌ی شیوه‌نامه‌ی نگارش مقاله، که در وب‌سایت مجله قرار دارد، تنظیم شده باشد.

     6- حفظ اسرار پزشکی و اخلاق پزشکی باید در مقاله مورد توجه قرار گرفته باشد.

     7- مقاله‌ی آماده‌ی انتشار برای تایید نهایی به نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات ارجاع داده خواهد شد.

     8- مسئولیت مطالـب درج شـده در مقاله بر عهده نویسنده (گان) آن خواهد بود.

     9- نشریه‌ی علمی انجمن مهندسی پزشکی ایران، حق رد یا قبول مقاله را در تمام مراحل بررسی، برای خود محفوظ داشتـه و هیات تحریریه در انجام اصلاحات آزاد است.

     10- چاپ و انتشار مطالب مجله با ذکر ماخذ مجاز است. استفاده از جدول‌ها، نمودارها و تصاویر در سایر نشریات مستلزم کسب مجوز رسمی از نویسندگان است.

     11- شرایط نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات: نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات همان نویسنده‌ی مخاطب و یا نویسنده‌ی مسئول است. برای هر مقاله یک نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات انتخاب می‌شود. از آن‌جا که نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات، تعیین کننده‌ی صحت و اعتبار مقاله و هم‌چنین مسئول تمام جنبه‌های حقوقی مقاله است، لذا نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات الزاماً باید:

الف) عضو یک سازمان شناخته شده و ثبت شده باشد. (در مورد مقاله‌های دانشگاهی، معمولاً استاد راهنما به همراه آدرس ایمیل دانشگاهی عهده‌دار مکاتبات است).

ب) ایمیل مورد استفاده در سایت و درج شده در مقاله باید یکسان و متعلق به همان سازمان باشد. 

ج) ایمیل‌های «یاهو» و «جی‌میل» و نظایر آن که مربوط به شبکه‌های اجتماعی عمومی هستند و نه سازمانی؛ به عنوان ایمیل نویسنده عهده‌دار مکاتبات پذیرفته نمی شوند.

برای وارد کردن مقاله به سامانه‌ی مجله، هر یک از نویسندگان محترم می‌توانند با استفاده از شماره‌ی کاربری خود وارد سامانه‌ی مجله شده و مقاله‌ی خود را در سامانه‌ی مجله بارگذاری نمایند.

البته باید توجه داشت که در هنگام تعیین نویسنده عهده‌دار مکاتبات در قسمت نویسندگان، نویسنده واجد شرایط فوق را (به عنوان نویسنده عهده‌دار مکاتبات)  در سامانه مشخص نمایند. 

بدیهی است تمام اطلاعات وارد شده در سامانه مجله (مانند نام، نشانی، خلاصه مقاله و ...) باید با اطلاعات درج شده در مقاله یکسان باشد.

برای حفظ کیفیت و اعتبار مقالات و همچنین اطمینان خاطر نویسندگان محترم، مقاله دریافتی که حائز شرایط فوق نباشند، وارد بررسی اولیه نخواهند شد. مقاله‌ واجد شرایط، وارد فرایندهای بعدی مجله شده، تغییرات وضعیت مقاله در شماره کاربری نویسنده عهده‌دار مکاتبات منعکس گشته و ایمیل‌های مرتبط نیز به ایشان ارسال خواهد شد.

     12- واگذاری حق انتشار به فصلنامه:

 در مرحله نهایی چاپ مقاله لازم است تا فرم واگذاری حق انتشار (کپی‌رایت) و فرم تعارض منافع را تکمیل و از طریق سامانه ارسال نمایید (این فرم‌ها در ابتدای همین صفحه ارائه شده است).